';

Zobacz również:

Jak urządzić kuchnię narożną?
Jak zaaranżować małe mieszkanie?
Jak zabudować urządzenia kuchenne?
Dlaczego warto zainwestować w szafy wnękowe na wymiar?
Copyright 2018 Andapol.pl
Realizacja: www.angelsadvertising.pl

Jak urządzić kuchnię narożną?

Jak urządzić kuchnię narożną?

Urządzanie kuchni narożnej może być nie lada wyzwaniem, szczególnie jeśli chcemy maksymalnie wykorzystać przestrzeń oraz stworzyć funkcjonalne i estetyczne wnętrze. Warto jednak pamiętać, że odpowiednio zaplanowana kuchnia narożna może stać się sercem domu, gdzie przygotowywanie posiłków staje się czystą przyjemnością.

Wybór mebli kuchennych na wymiar

Decydując się na urządzenie kuchni narożnej, warto zainwestować w meble kuchenne na wymiar. Dzięki temu będziesz mógł idealnie dopasować rozmiar szafek do dostępnej przestrzeni oraz uniknąć nieestetycznych pustych przestrzeni czy utraty miejsca na przechowywanie. To rozwiązanie pozwala też na wybór dowolnych materiałów, kolorów i wykończeń, co pozwoli stworzyć spójny wystrój zgodny z naszymi upodobaniami. Warto również pomyśleć o dodatkowych funkcjach, takich jak ciche domykanie czy systemy organizacji wnętrza szafek. Kompleksowe wykonanie mebli kuchennych na wymiar w Płocku, Warszawie i okolicach to specjalność naszej firmy, dlatego zachęcamy do kontaktu.

Optymalne wykorzystanie przestrzeni

Kluczem do funkcjonalności kuchni narożnej jest optymalne wykorzystanie przestrzeni. Ważne jest, aby dobrze zaplanować rozmieszczenie sprzętów AGD, takich jak lodówka, piekarnik czy zmywarka, oraz pamiętać o zachowaniu odpowiednich odległości między nimi. Warto również zastosować praktyczne rozwiązania, takie jak szafki narożne z obrotowymi półkami czy systemy wysuwanych koszy na śmieci. Przy planowaniu przestrzeni warto również uwzględnić miejsce na blat roboczy oraz strefę do spożywania posiłków.

Oświetlenie i dodatki

Odpowiednie oświetlenie jest niezbędne w każdej kuchni, a w przypadku kuchni narożnych może być nieco trudniejsze do osiągnięcia. Warto zainwestować w oświetlenie punktowe montowane pod górnymi szafkami, które doskonale sprawdzi się podczas przygotowywania posiłków. Jeśli chcemy dodać wnętrzu nieco przytulności, można zastosować również oświetlenie LED umieszczone na listwach przy podłodze czy blacie. Nie zapominajmy także o dodatkach, które dopełnią wystrój kuchni – ładnych pojemnikach na przyprawy, stylowych zasłonkach okiennych czy ozdobnych płytkach nad blatem.

andapol.pl