';

Zobacz również:

Jak urządzić kuchnię narożną?
Jak zaaranżować małe mieszkanie?
Jak zabudować urządzenia kuchenne?
Dlaczego warto zainwestować w szafy wnękowe na wymiar?
Copyright 2018 Andapol.pl
Realizacja: www.angelsadvertising.pl

Trendy w aranżacji kuchni 2022

Trendy w aranżacji kuchni 2022

Trendy wnętrzarskie zmieniają się z każdym rokiem, nie inaczej jest z urządzaniem kuchni. Warto zapoznać się z najnowszymi trendami i wprowadzić te zgodne z naszym gustem. Przedstawiamy najpopularniejsze z nich.

Naturalne materiały

Ciągła popularność wnętrz boho i rustykalnych wymusza wręcz zastosowanie naturalnych materiałów. Meble kuchenne na wymiar, w Warszawie budowane przez naszą firmę, są modnym i ponadczasowym elementem wyposażenia. W ich budowie wykorzystujemy płyty w fornirowane, w naturalnej okleinie lub drewnopodobne. Jako naturalny dodatek pasuje do nich kamień, można zastosować go jako blat albo wykorzystać w eleganckich dodatkach, np. moździerzach i deskach. Jako materiały tekstylne spiszą się len i gruba bawełna. Do naturalnych materiałów warto zastosować także naturalną kolorystykę: beż, brąz i biel, a jako kolor kontrastujący złoto, czerń lub zieleń.

Błyszczące płytki

Płytki matowe ustąpiły płytkom lśniącym, nie zmienił się za to ich rozmiar: nadal w modzie są niewielkie płytki. Polem do popisu jest kształt i sposób ich ułożenia. Aby uzyskać ciekawy efekt, warto postawić na neutralny kolor, np. biel, i ułożyć płytki w jodełkę lub mozaikę. Zaletą błyszczących płytek jest elegancja i optyczne powiększenie kuchni, co sprawdzi się w niewielkich pomieszczeniach. Aby lśniące wykończenie białych płytek nie sprawiało szpitalnego wrażenia, należy położyć je tylko nad blatem roboczym.

Półki zamiast szafek

Według najnowszych trendów warto ograniczyć ilość górnych szafek na rzecz minimalistycznych pólek. Szafki są praktyczne, ponieważ ograniczają ilość kurzu na naczyniach, ale również wizualnie zabierają mnóstwo przestrzeni. Z kolei półki najlepiej, gdyby zostały wykonane z drewna lub materiałów drewnopodobnych, co wpisuje się także w trend naturalnych materiałów. Półki są okazją do wyeksponowania pięknej porcelany, książek kucharskich i oryginalnych dodatków. Ze względów praktycznych można jednak zostawić jedną szafkę, najlepiej ze szklanymi frontami.

andapol.pl